Restaurants near Main Market Square

Dobra kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Wśród licznych możliwości, które daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, kolorów i spora dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Polakom włoska restauracja, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne włoskie jedzenie

Pasty są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do makaronu. jedzenie Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, focaccia, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mascarpone i pecorino.
Zobacz film